Şömine Modelleri, Şömine İmalatı

Uygun Fiyatlı Şömine Modelleri

Uygun fiyatlı şömine

Şömineler her ne kadar geçmişte sadece ısınma amaçlı kullanılmış olsa da günümüzde daha çok dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Özellikle otellerde ve büyük salonlarda, teraslarda karşımıza çıkan şömineler artık küçük evlerin bile oturma odalarının vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Bir mimar, inşaat mühendisi veya bir dekoratör özgür bir dekorasyon yapıyorsa şömineye mutlaka çiziminde yer verir. Şömineler, bulundukları ortamları ısıtmakla kalmayıp huzur veren bir yapıları da bulunmaktadır.

En Yaygın Şömine Modelleri

Klasik odunlu şömineler, doğal gazlı şömineler ve elektrikli şömineler başlıca şömine modelleridir. Odunlu şömineler gerçek odun ateşiyle ortamı ısıtan şömine modelleridir. İç mekanda kullanılacaklar ise mutlaka mekanda baca bulunması gereklidir. Dar iç mekanlar için çok da uygun modeller değildir.

Uygun fiyatlı şömine denilince akla ilk gelen şömineler elektrikli şöminelerdir. Elektrikli şömineler evlerde rahatlıkla kullanılabilen, dar alanlara uygun da tasarlanabilen şömine modelleridir. Blyss şömineler, plazma şömineler bunlardan bazılarıdır. Eğer uygun fiyatlı şömine satın almak istiyorsanız blyss modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modeller, bir yerden bir yere kolay taşınabilme özelliğiyle evinizin dekorasyonunda yeniliğe izin veren modellerdir.

Evlerinde veya iş yerlerinde doğal gaz kullanan bireyler doğal gazlı şömineleri tercih edebilirler. Bu tip şömineleri çalıştırmak için kurulduğu mekanda doğal gaz veya lpg tüpü bulunması gereklidir. Şömine kullanırken lpg tüpü kullanımı can güvenliği açısından riskli olabilmektedir. Lpg yerine doğal gaz kullanımı daha doğru bir tercih olacaktır. Doğal gazlı şömineler maddi açıdan elektrikli modellere göre daha uygun fiyatlıdır. Tabi burada önemli olan şömineyi, mekanı ısıtmak için mi yoksa güzelleştirmek için mi kullanmak istediğiniz konusudur. Kullanım amacına karar verdikten sonra şömine çeşidine karar vermek daha doğru olur.

 

Uygun fiyatlı şömine, yaygın şömine modelleri

 

Şömine Satın Alırken Şunlara Dikkat Edin

Şöminelerin ikinci eli olmaz. İnternetten veya bir tanıdığınızdan şömine satın alınması önerilmez. Çünkü bir uzmanın gelip mekanınızın uygunluğunu değerlendirip şömineyi monte etmesi başka, sizin alıp evinize şömine yerleştirmeniz başkadır. Fark etmediğiniz bir sızıntı sizin ve ailenizin sağlığını önemli ölçüde tehdit edebilir.

Şömine alırken mutlaka 10 yıllık garanti istemeniz gerekir. Hasarlı şömineler tamir edilmemeli, iade edilmelidir. Garanti süresi bu yüzden önemlidir.

Şömine Fiyatları

Her bütçeye uygun şömine mutlaka vardır. Burada önemli olan mekandır. İç mekan mı dış mekan mı, açık hazneli mi kapalı hazneli mi, odun kullanılacak mı, sadece dekoratif amaçla mı kullanılacak gibi pek çok soruya cevap verilmesi gerekir.

Dar alanlar için uygun fiyatlı şömine almak isteniyorsa öncelikle dekoratif amaçlı olan modellerin incelenmesi gerekir.

Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun şömineye karar vermek üzere www.istanbulsomine.com sitemizi ziyaret edebilir, telefon numaralarından ve adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir