Şömine İmalatı

İstanbul’da Şömine İmalatı

İstanbul'da şömine imalatı

Şömineler dekorasyonun çok önemli parçalarıdırlar. Bu nedenle kaliteli ve güvenilir malzemeler kullanılarak iyi seçimler yapılmalıdır. Şömineyi koyacağınız yere göre renk ve tarzını belirlemelisiniz. İstanbul Şömine sizler için en kaliteli hizmeti vermektedir. Birçok şömine çeşidi ile her zevke uygun olarak imalat yapılmaktadır. Bu nedenle İstanbul’da şömine imalatı sizin için çok karlı olacaktır.

Şömine Çeşitleri

Şömineler evlerin tipine ve isteklere göre değişen birçok farklı türde olabilmektedir. Sistemleri temel olarak dört farklı kategoride incelene bilmektedir.

İstanbul Şömine Şömine Çeşitleri

Açık Sistemli Şömineler

Bunlardan en yaygın olanlarından biri açık sistemli şöminelerdir. Açık sistemli şöminelerin yapımında genellikle tuğlalar ve taşlar kullanılmaktadır. Bu tuğla ve taşların özellikleri ya da renkleri kişilerin zevklerine göre değişiklik göstermektedir. Kişilerin tercihlerine bu konuda özen gösterilmektedir.

Kapalı Sistemli Şömineler

Diğer bir tür ise kapalı sistem şöminelerdir. Kapalı sistem şöminelerin üretimi pik döküm ve sacdan oluşmaktadır. Genellikle şöminelerinde ısıtma özelliği arayan kişilerin tercihidir. Isı odası yapımında sıkça kullanılmaktadır. Isıtma kapasitesi oldukça yüksektir. Şömine görüntüsünün dekorasyona katkısının yanı sıra ısınmak için de iyi bir alternatiftir.

Elektrik Sistemli Şömineler

Elektrik sistemli şömineler de sıkça tercih edilmektedir. Bu tür şömineler genellikle görüntüsü amacıyla tercih edilmektedir. Bağlantısı yalnızca elektrik vasıtasıyla ya da doğalgaz ile sağlanmaktadır. Herhangi bir yakıcı maddeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Isıtma kapasiteleri de yüksektir. Ancak diğer sistemlerden biraz daha azdır. Genellikle 2 ya da 4 kW olarak değişmektedir.

Elektrikli şöminelerin tercih alanları dar alanlardır. Çünkü bacaya ve çok fazla alana ihtiyaç duymamaktadırlar. Bu tür yapılarda da İstanbul’da şömine imalatı sizlere hizmet vermektedir. Evinizde az alanla çok daha dekoratif bir ortam yaratabilirsiniz.

Ethanollü Şömineler

Bir diğer tür ise ethanollü şöminelerdir. Ethanollü şöminelerin kullanım alanı dış mekanlardır. Avrupa standartlarına göre iç mekanlarda bu tür şöminelerin kullanılması uygun değildir. Bu türün yakıtı, şeker kamışından yapılan bir yakıt türüdür. Ethanollü şöminelerin ısıtma kapasitesi oldukça düşütür. Bu nedenle ısınma amacıyla şömineye ihtiyaç duyanlara tavsiye edilmemektedir.

Tüm bu şömine çeşitlerinde istediğiniz dekorasyon türüne uygun olarak İstanbul’da şömine imalatı yapılmaktadır. En uygun fiyatlar ile en yüksek kalitede hizmet için siz de başvurabilirsiniz. İstanbul Şömine ile iletişime geçmek için bu adrese tıklayabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir