Şömine Modelleri, Şömine İmalatı

Hazır Şömine Modelleri

Hazır Şömine Modelleri

Bir çok evin yapısal özellikleri ve tasarım hususları farklılık göstere bildiğinden dolayı her beğendiğiniz şömine modelleri evinize uymamaktadır. Evinize şömine modelleri seçer iken sadece dış görünüşüne bakılmamalı aynı zamanda eviniz de kullanacağınız şöminenin evinize uygun olması ve kullanışlı olması da son derece önemlidir. Şömineler evlerinize sıcak bir atmosfer vereceği kadar konfor da sağlaması gerekmektedir. Her model şöminenin yakıt modeli farklı olacağı için şömine seçerken bu faktör de göz önün de bulundurulmalıdır.

Eskiden şömine kullanım amaçları sadece ısınma aracı olarak kullanılmaktayken, artık günümüzde bu kullanım amacı devam etse de müşteriler kendi evlerine şömineyi dekoratif bir ürün olarak da kullanmaktadırlar. Günümüz evlerinde şömine miktarı ne kadar çok olsa da bir çoğu şömine yakarak ısınmamaktadırlar. Onun için şömine tercihimiz de bu iki unsur çok önemlidir. Şömineyi eğer ısınmak için kullanacak isek tercihimiz farlı olacaktır. Eğer dekoratif bir amaç ile kullanacaksak ona göre hazır şömine modelleri seçmeliyiz.

 

Hazır şömine modelleri odunlu şömineler

Odunlu Şömineler ( hazneli şömineler )

Odunlu şömineler diye tarif ettiğimiz şömine modelleri hepimizin bildiği odun kullanılan şömine modelidir. Eğer evinize hazır şömine modelleri ile odunlu şömine modelini taktırmak istiyorsanız evinizin birkaç yapıya sahip olması gerekmektedir. En önemli yapı olarak odunlu şömineni kurulacağı yerin kesinlikle şömineye uygun bir bacasının bulunması gerekmektedir. Eğer bacanız yok ise odunlu şömine modeline uygun baca yapılması gerekmektedir.

Odunlu şömine modelleri diğer şömine modellerine kıyasla şömine zevkinin en güzel yaşanacağı şömine modellerindendir. Yanan odunun ateşi ve sesi ile şömine kelimesinin tam anlamı ile yaşanmaktadır. Odunlu şömine modellerinin düz hatlı ve modern giydirmeli olanlarının temizliği günümüzde oldukça kolay yapılmaktadır.

Elektrikli Şömine Modelleri

Elektrikli şömine modelleri vatandaşların bütçesini fazla zorlamayan çoğunlukla dekoratif amaçlı kullanılan hazır şömine modelleri olarak yerine almaktadır. Elektrikli şömine modelleri ısınmak amaçlı kullanılmazlar. Dışarıdan gözüken ateşler ise tamamen ışık yansımaları ile elde edilmektedir. Son yıllar da evlerin vazgeçilmez dekoratif yapısı olan hazır şömine modelleri arasında en çok tercih edilen model türüdür. Aynı zaman da taşınabilir olmasından kaynaklı konforlu bir kullanımı vardır.

İstanbul şömine Elektrikli şömine

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir