Şömine Modelleri, Şömine İmalatı

Doğalgazlı Şömineler

istanbulsomine.com Doğalgazlı Şömineler

Size hem verimlilik hem de alevlerin dansını izleme keyfi yaşatan bir şömine arıyorsanız, gazlı bir model düşünebilirsiniz. İçlerinde yiyecek pişiremezsiniz, ancak temiz ve kullanışlı bir ısı kaynağı avantajına sahip olacaksınız.

Modern bir gazlı şömine duman yaymaz ve atık gazlarını bir bacadan ziyade duvardaki bir tüp aracılığıyla dışarıya verir. Eve sağlanan sıcaklığı en üst düzeye çıkaran hava hareket kanallarını içerir. Şömine, gaz deliklerini kaplayan yanmaz “kütüklerden” oluşur ve ateş cam kapıların arkasında yanar. Hem yayılan hem de konveksiyonlu ısı yayar ve açık ateşe benzer bir deneyim sağlar.

 

istanbulsomine.com Doğalgazlı Şömineler

 

Doğalgazlı Şöminelerin Avantajları

Doğalgazlı şömineler bir yararı, ısıtma faturalarını düşürmeye yardımcı olabilmesidir. Termostatınızı düşük ve evin geri kalanını daha serin tutarken zaman geçirdiğiniz odayı ısıtmanıza olanak tanır. Sıcacık kalıyorsun ve fırınınız dinleniyor. Doğalgazlı şöminelerin çoğu kapalı yanmadan yararlanır. Kapılarında tüm havayı engelleyen contalar vardır. Yangın, yanmayı desteklemek için bir borudan dışarıdaki havayı çeker, böylece kümesin dışına sıcak oda havası çekilmez.

Mevcut bir eve şömine eklemek istiyorsanız, doğalgazlı şömineler mantıklıdır. Devasa bir duvar ocağı ve baca gerektirmediği için yeni bir aile odasına kolayca dahil edilebilir. Çok daha az yer feda edersiniz ve yine de bakmanız gereken bir ateş vardır. Ayrıca geleneksel bir şömine ocağına uyan ve enerji verimliliğini artıran bir gazlı şömine eki de satın alabilirsiniz. Odun yakan emsalinde olduğu gibi, gaz girişinin de duvar bacasına kıvrılan kendi bacası vardır.

istanbulsomine.com Doğalgazlı Şömineler

Doğalgaz çok temiz yandığı için piyasada havalandırmasız şömineler bile var. Bu durumda, yanma ürünleri – karbondioksit ve su buharı – üretilen tüm ısı ile birlikte odaya girer. Oldukça verimli olsalar da, tartışmaya da tabidirler. Dar bir evde, havalandırmasız bir şömine oksijeni tüketebilir veya aşırı nem oluşturabilir.

Doğalgazlı şömineler kullanımı kolaydır ve çok az bakım gerektirir. Bazıları, odanın diğer ucundan ayarlaya bilmeniz için uzaktan kumandayla birlikte gelir. Zaman zaman kütüklerden toz, kurum ve karbon birikimini gidermeniz ve kapı contalarının sağlam olduğundan emin olmanız gerekecektir. Herhangi bir gaz cihazında olduğu gibi, gaz kokusu alırsanız, beslemeyi kapatın ve bir uzman çağırın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir